Witamy na platformie Knowledge Transform!
Skorzystaj z naszej platformy transferu wiedzy, aby poznać Alternatywne Sieci Żywnościowe (AFN) w Europie Środkowej. Dowiedz się, w jaki sposób sieci te poprawiają swoją logistykę i odnoszą sukcesy.
<Sieci AFN odgrywają kluczową rolę w łączeniu lokalnych producentów żywności, konsumentów i innych zainteresowanych stron, służąc jako kluczowi gracze w krótkim łańcuchu dostaw żywności (SFSC). Nie tylko łączą one obszary geograficzne - wspierają one społeczności społeczne i promują zrównoważony system żywnościowy wspierany przez lokalne źródła zaopatrzenia.
Aby uzyskać więcej informacji na temat AFN:
- Zapoznaj się z interaktywną mapą i sekcją najlepszych praktyk, aby zobaczyć, jak AFN stosują innowacyjne rozwiązania logistyczne.
- Odwiedź naszą knowledge base wiki, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwiązań logistycznych, wyników projektów, relevant polices lub wziąć udział w jednym z naszych kursów edukacyjnych i quizów.
Jeśli masz własną historię, którą chciałbyś się podzielić, chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie!
Interaktywna mapa najlepszych praktyk AFN
Mapa podkreśla różne typy organizacji, w tym lokalnych producentów, dostawców usług logistycznych, odsprzedawców i platformy internetowe, prezentując innowacje w zakresie zaawansowanej logistyki, cyfryzacji, lokalnego ukierunkowania, zrównoważonego rozwoju i przejrzystości.
Wystarczy kliknąć na ikony, aby odkryć szczegółowe informacje na temat najlepszych praktyk i inspirujących AFN, które za nimi stoją.
Kryteria najlepszych praktyk
Zaawansowana logistyka
Dobrze zaawansowana i zorganizowana logistyka AFN, taka jak wybór spośród wielu opcji dostawy dla klientów itp.
Cyfryzacja
Kompleksowe informacje w całym łańcuchu dostaw, takie jak przyjazne dla użytkownika doświadczenie zakupowe itp.
Lokalne ukierunkowanie
Tożsamość organizacyjna obejmuje lokalne korzenie i zaangażowanie regionalne, np. powiązania z lokalnymi instytucjami itp.
Zrównoważony rozwój
Kluczowe aspekty środowiskowe, ekonomiczne i społeczne, takie jak koncentracja na rolnictwie ekologicznym, redukcja śladu węglowego itp.
Przejrzystość
Kluczowe środki zaufania i przejrzystości, takie jak certyfikaty żywności, znaki jakości itp.
O projekcie
Food4CE to europejski projekt finansowany z programu INTERREG Europa Środkowa, mający na celu wspieranie alternatywnych sieci żywnościowych (AFN) w ich wysiłkach na rzecz stworzenia zrównoważonych i odpornych systemów dostaw żywności. Food4CE utworzy 5 lokalnych i 1 międzynarodowe centrum innowacji (IH), skupiające podmioty z różnych sektorów, w tym naukowców, ekspertów biznesowych, producentów żywności, operatorów logistycznych i transportowych oraz decydentów politycznych, aby skupić się na poprawie wydajności logistycznej AFN poprzez rozwój innowacyjnych narzędzi i rozwiązań.
Innowacyjne narzędzia, które zostaną opracowane w ramach projektu Food4CE to Platforma Transferu Wiedzy i Platforma Matchmakingowa. Celem tych platform jest ułatwienie transferu wiedzy i wymiany między różnymi regionami i podmiotami oraz stworzenie unikalnej sieci wzajemnego wsparcia dla AFN w Europie Środkowej.