Začeli so kot majhen družinski vrt, danes pa so zrasli v podjetje, ki na enem hektarju zemlje prideluje hrano brez kemikalij, z bio-intenzivno metodo.Poleg lastnih pridelkov ustvarjajo tudi vložene izdelke, marmelade, sirupe in kreme.
Pred šestimi leti so s sanjami v srcu in pogumom v žepih zapustili mestni vrvež ter se preselili na majhno kmetijo. Imeli so en sam cilj: ponovno ustvariti starodavno, naravi blizu harmonijo, ki so jo naši predniki tako dobro poznali. Verjeli so v čudež stvarjenja – v trenutek, ko iz nič nastane nekaj. Ko se seme posadi v zemljo in iz njega vzklije življenje: rastlina, cvet, pridelek. Verjeli so tudi, da se prava svoboda začne tam, kjer lahko s svojimi rokami oblikujemo življenje po lastnih načelih.
Tako se je začela zgodba njihove samooskrbne družinske kmetije. Gergely in Melinda Gulyás, oba diplomirana vrtnarja, sta se s predanostjo in ljubeznijo lotila naloge, da bi zakladi zemlje prinašali zdravje in veselje ne le njima, temveč tudi njunim strankam. Vsak kvadratni meter njune en hektar velike kmetije je postal njun dom – prostor, kjer pridelujeta hrano brez kemikalij, z bio-intenzivnimi metodami.

Njuna triletna hčerka je že del tega sveta. Pogosto jo vidijo, kako pobira sveže maline ali hrustljavo zelenjavo z vrta s svojimi majhnimi rokami. Je njihov "prvi poskuševalec" – in morda njun najbolj iskren kritik. Vesta, da ji dajeta najboljše, kar lahko: hranljivo, naravno, sezonsko hrano, ki je namenjena uživanju tako, kot jo je ustvarila narava.
Na njuni kmetiji ni prostora za umetno podaljševanje sezone. Pozimi, na primer, kupci ne bodo našli paradižnika, a tisto, kar ponujata, je vedno najboljše, kar v danem trenutku nudi narava. Pridelke obravnavata s skrbnim kolobarjenjem, naravnimi metodami varstva rastlin in individualno nego vsake rastline – kot bi bila del družine.
Pridelki, ki ostanejo po prodaji na tržnici, ne gredo v odpad. Namesto tega jih predelata v marmelade, sirupe, vloženo zelenjavo in zelenjavne kreme – vse brez konzervansov, da ohranita čiste in pristne okuse. Te domače dobrote postavljata tudi na svojo mizo, medtem ko njuno vsakdanje življenje delijo trije psi, tri mačke in še nekaj drugih ljubljenčkov.
Zanje kmetovanje ni zgolj delo – je most do njihovih strank. Na tržnicah se srečujejo s kupci, z njimi izmenjujejo izkušnje in delijo zgodbe. Njihovi izdelki niso zgolj hrana, ampak tudi del načina življenja, ki ga želijo približati drugim.
Svoje pridelke in izdelke prodajajo na štirih lokacijah v Budimpešti in njeni okolici: na tržnici ob Rimski obali, na Pancs-Gasztroplaccu, v skupnosti kruha Zugló in na tržnici v Göd-u.


A ne prinašata le izdelkov k strankam – odpirata jim tudi vrata svojega doma. Večkrat na leto organizirata Dneve odprtih vrat, kjer lahko obiskovalci pobliže spoznajo njun način življenja in delo na kmetiji. Ob teh srečanjih ne govorita le o svojih uspehih, ampak tudi o izzivih, s katerimi se soočata, ter obiskovalcem pokažeta lepoto kmečkega življenja.
Njuna zgodba ni le njuna. Vsak kupec, vsak obiskovalec, ki doma posadi seme ali odpre kozarec domače marmelade, postane del sanj, ki sta jih pred šestimi leti začela uresničevati. In prav to seme – skupna skrb, predanost in ljubezen – je tisto, kar lahko ustvari boljšo in trajnostno prihodnost za vse nas.
DEJAVNIKI USPEHA
Trajnostne kmetijske prakse: Za zaščito pred škodljivci uporabljajo izmenjavo pridelkov in biološke metode. Ta pristop zagotavlja dolgoročno zdravje tal, zmanjšuje uporabo kemikalij in spodbuja okolju prijazne kmetijske prakse. Trajnostni pristop koristi okolju in pripomore k pridelavi bolj zdravih in okusnejših izdelkov.
Dodana vrednost skozi predelavo: Z obdelavo presežnih pridelkov v vložene izdelke, sirupe, marmelade in zelenjavne kreme učinkovito zmanjšujejo odpadke ter hkrati povečujejo vrednost svojih pridelkov. S tem ustvarjajo raznoliko ponudbo in kupcem omogočajo več izbire, obenem pa poskrbijo za optimalno izrabo virov.
Zavezanost naravnim izdelkom: Da bi zadovoljili potrošnike, ki prisegajo na naravno in zdravo prehrano, dajejo prednost izdelkom brez konzervansov. Ta predanost kakovosti krepi zaupanje in zvestobo kupcev, ki cenijo pristne, minimalno predelane izdelke.
Neposreden stik z trgom: Svoje izdelke prodajajo neposredno na tržnicah, kar jim omogoča pristne odnose s strankami. Neposredno sodelovanje s kupci krepi zaupanje, omogoča pridobivanje dragocenih povratnih informacij in jim pomaga nenehno izboljševati svoje izdelke ter storitve.
Lokalna in regionalna prisotnost: Njihovi izdelki so dostopni na več lokacijah, tako v Budimpešti kot izven nje, saj prodajajo na štirih ključnih tržnicah. Ta geografska razpršenost jim omogoča širši doseg kupcev in krepi prepoznavnost blagovne znamke.
Prilagodljivost sezonski razpoložljivosti: Zavezanost sezonskemu pridelovanju zagotavlja, da kupci prejmejo najkakovostnejše in najbolj sveže izdelke v času njihove optimalne zrelosti. S prodajo izključno sezonskih pridelkov ohranjajo visoko raven kakovosti ter se izogibajo kompromisom, ki jih zahtevajo celoletne dobave.
Zmanjšanje odpadkov in večja učinkovitost: S predelavo presežkov v trajne izdelke učinkovito zmanjšujejo odpadke in hkrati povečujejo izkoristek virov. Ta pristop prispeva k trajnosti in izboljšuje poslovno učinkovitost, saj omogoča, da pridelki, ki bi bili sicer zavrženi, postanejo dragoceni izdelki.
Lastna blagovna znamka: Ustvarjanje in utrjevanje lastne blagovne znamke je dolgotrajen proces, ki se dolgoročno obrestuje. Močna blagovna znamka, ki ponuja zdrave in visokokakovostne izdelke, privablja kupce, ki se znova in znova vračajo, s čimer se gradi zvesta skupnost potrošnikov.